Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Environmentálna úzkosť? Pravda či nezmysel? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

autor

Celkom pozoruhodná úvaha.

Autor správne rozobral, že hrôzu z klimatickej zmeny majú najmä občania extrémne bohatých krajín. Ono to nie je nič nové. Vychádza to zo sociologických teórií, napríklad z Maslowovej pyramídy, ktorá znázorňuje hierarchiu ľudských potrieb. Alebo aj z pohľadu z inej strany má samozrejme boháč väčší strach z budúcnosti, pretože sa panicky bojí o svoj majetoček.

Pokiaľ by si ekologické problémy riešili bohaté štáty u seba, tak by to bolo celkom v poriadku. Ale oni nie a nie. Na základe neoverenej teórie a bláznivých predpokladov a prognóz natláčajú tieto nezmysly celému svetu najmä cez EÚ a OSN.

Takže otázka na autora, ako hlboko mysliaceho človeka a vzdelaného odborníka, ktorý žije v Nemecku a má teda evidentne "prst na tepe doby":

Akým právom bohaté krajiny, ktorých občania sa topia v blahobyte, bývajú v krásnych domoch, majú prakticky neobmedzené prostriedky na nákup spotrebného tovaru a potravín z celého sveta, vlastnia obrovské automobily, cestujú lietadlami a lodnou dopravou po celom svete, nútia zvyšných cca 6 miliárd občanov sveta, aby sa drasticky obmedzili svoju spotrebu ( napríklad CO2 stopu ) hoci ich spotreba ani zďaleka nedosahuje spotrebu v UK, Nemecku, Kanade a lebo dokonca v USA?

Je to trochu rečnícka otázka a tak si aj odpoviem. Ide o hrubé pokrytectvo a podvod na občanoch sveta. Bohatí občania štátov, ktoré som uviedol vyššie, sa snažia dosiahnuť úspory CO2, energií, plastov, spotrebného tovaru, potravín, chrániť biodiverzitu a pod. a pod...... iba preto, aby sami mohlo veselo "bújať" ďalej a ďalej......
 

Clovece, Lenin by bol na Teba hrdy.

Maj sa.
 

korzo

Nuž, že by sa niekto mohol takto pozerať na môj text mi vôbec nenapalo. Ale dobre, máš právo na svoj názor. Možno si si iba nevšimol, že ja som iba popísal stav sveta a nechcel ho súčasne riešiť ľavicovo-liberálne, teda nenavrhol som, na rozdiel od OSN, ako bohatstvo násilne odobrať bohatším krajinám a jeho obyvateľstvu. To určite nie!

Ale ak ťa môžem poprosiť o odpoveď, nezdá sa ti čudné, ak najbohatší ľudia sveta, ako Obama, di Caprio a ostatní boháči a herci sa zišli toto leto na Sicílii, kde prileteli súkromnými tryskáčmi a luxusnými jachtami, aby besedovali o záchrane Zeme? Skutočne sa ti to nezdá čudné? Mne veru áno, bez toho, že by som im závidel ich žranice a prostitútky!

Ja som poukázal na isté zrejmé pokrytectvo, keď mladé, nezrelé, duševne choré dievča, ktorého rodičia sú elitou Švédska a ocinko nahnevaný na svoje milióny vyzýva celý svet, aby čosi podivné okamžite konal. Podotýkam, že ide o to Švédsko, ktoré súc neutrále veselo cez wwII obchodovalo s Hitlerom a bohatlo, kým ostatnú Európu pustošila vojna.....

Ja to vidím tak, že sa tu uplatňuje známe Marxovo : "Sloboda je poznaná nutnosť!". Teda niektorí bohatí občania sveta, ktorí už nevedia čo od dobroty iné robiť chcú aby celý svet pochopil a uskromnil sa. Že prečo, to som už bol napísal.
 

Hej,hej, mozno som to s tym

Leninom prehnal. Prepac. No zda sa , ze si alergicky na bohatych ludi.Trochu mi to pripomenulo prejavy Gotwalda v 48-om. Mal som vtedy 6 rokov, ale v tom case v radiu to bol sami milionar, vykoristovatel. Nieco ,ako Obama v 2004.
Ale nic vo zlom, zelam vela uspechov v zdolavani problemov okolo klimy.

Maj sa.
 

korzo

Ďakujem za ospravedlnenie, aj keď bolo trochu zbytočné. Ja som sa neurazil, iba ostal trochu prekvapený z tvojho postoja.

Aby sme si rozumeli. Ja som spokojný človek. Mám primeranú penziu, 2 krásnych zurvalcov-vnúčikov a nádhernú, malú, veselú, milú a krásnu vnučku. S manželkou ( jedinou ) sa dá ako tak žiť, čo je na ženu, bývalú učiteľku v znamení Levice dokonalé. Zdravíčko ako tak tiež slúži.Takže bohatstvo a boháči ma nerozčuľujú, nezávidím im, pretože najväčšie bohatstvo - deti a vnúčence mám!

Čo ma však rozčuľuje je pokrytectvo boháčov, teda aspoň niektorých. Na jednej starne verejne žiadajú skromnosť, ktorá ale im osobne veľmi chýba. Al Gore a Obama majú obrovské vily tesne na pobreží, akoby sa nebáli, že ich katastroficky stúpajúca hladina morí, ako sami tvrdia, nezatopí. Neskutočné ceny za fľašu vína, šperky, ženské šaty, ktoré "možno" verejne obliecť iba jeden raz, Me Too, súkromné lety do vesmíru, haciendy, zbytočne drahé luxusné elektro autá atď., atď.... kontra Grétka, dievčina bohatých Švédskych rodičov, ktorá vidí CO2...

Prajem ti v tvojom požehnanom veku veľa zdravia a zdravého rozumu, ktorý evidentne máš a dobre ti funguje!
 
Hodnoť

Pozoruhodná úvaha

Je zrejmé, že my z bohatšej časti sveta budeme skôr riešiť to, čo bude o 80 rokov, ako ten, kto zaliaty potom zháňa svojich 2000 kalórií na zajtra.
Autor ako prvý z blogerov spochybnil tézu, že máme sa spoľahnúť na politikov. Má opačný názor ako SME, ktoré venovalo celý článok tomu, že sami nič nezmôžeme a treba splnomocniť na riešene problému politikov. Tiež som tohoto názoru, pretože z tohoto ekologicko-ekonomického problému už dvíha hlavu extrémna ľavica či extrémne ekologické hnutia. Začína masírka o potrebe zníženia spotreby, zníženia komfortu, o vysokej uhlíkovej stope živočíšnej výroby,...To všetko zanedlho príde, ale ako dôsledok rozporu medzi veľkosti zdrojov a populácie ľudstva.
Navyše, na každé šírenie paniky sa napoja aj rozdúchavači, ktorí ponúkajú jej riešenie.
 
Hodnoť

?

"Náš svet sa mení a my sa musíme tiež zmeniť, pokiaľ chceme ako civilizácia prežiť." Jednoznačné vyjadrenie, avšak len na podklade subjektívneho pocitu a názoru, takže predpojatá skepsa. Nemaj obavy, prežijeme všetko. Okrem vlastnej smrti, samozrejme...
 

Nielen pocit/subjektívny názor

Subjektívny názor určite, dovolím si napriek tomu trvdiť, že toto vyjadrenie nemá podkľad len na základe tohto názoru alebo pocitu. Mnohé z vyjadrení ľudí, ktorý sa problematike klimatickej zmeny venujú viac, načŕtajú aj možné scenáre s katastrofickými následkami pre našu civilizáciu, ktoré sa nejavia ako nepravdepodobné. Týmto vyjadrením som chcel poukázať na to, že nečinnosť nie je stratégia a že zmena je nevyhnutná, aby sme vývoj týchto možných katastrofickými následkov minimalizovali.
 

To nie je presne.

Cinnost ma byt pozitivna / respektive ma nastat po pochopeni situacie a zvazeni moznosti /. To je najlepsi variant. Druhy najlepsi variant je cinnost nulova.
Najhorsi variant je cinnost zbrkla, kontraproduktivna a teda negativna a v zavere horsia ako absencia akejkolek cinnosti.
K veci, k clanku: je to gulas...
A ked je prikladom nemecko, s hnedym uhlim ako zdtojom energie...tak uz neviem.
 
Hodnoť

Ale chápem Ťa,

ja mám generalizovanú úzkosť z ľudskej hlúposti
 
Hodnoť

 

Najväčšou hrozbou súčasnosti i budúcnosti je snaha vedcov zbaviť sa zodpovednosti za klimatické zmeny a hodiť túto zodpovednosť na všetkých ľudí ktorí produkujú CO2.
Skleníkové plyny spomaľujú pokles teploty na povrchu planéty. Vďaka silnému skleníkovému efektu atmosféry Venuše je na Venuši nočné teplota rovnaká ako denná teplota. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme by boli na zemskom povrchu i v atmosfére menšie rozdiely teploty. Vďaka menším rozdielom teploty by mal vietor ktorý sprevádza búrky i tornáda menšiu ničivú silu. Ak by za klimatické zmeny boli zodpovedné skleníkové plyny, prvé ochladenie by muselo prísť neskôr ako chodievalo v minulosti. Skutočnosť, že prvé veľké ochladenie prišlo skôr ako chodievalo v minulosti, je jasným dôkazom že CO2 nemá žiaden vplyv na klimatické zmeny. Obchod z emisiami je iba výborný biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami.
Vďaka veľkej koncentrácii CO2 v atmosfére Venuše na povrch Venuše dopadá iba minimálne množstvo slnečného žiarenia a preto je na Venuši denná teplota rovnaká ako nočná teplota. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme by na zemský povrch dopadalo menej slnečného žiarenia a preto by boli denné teploty nižšie ako bývali v minulosti. Znižovanie koncentrácie CO2 v atmosfére ešte urýchľuje klimatické zmeny. Teplo na Venuši má rovnaký pôvod, ako teplo magmy ktorá sa nachádza pod zemskou kôrou.
95% atmosféry Marsu tvorí CO2. Ako je možné, že na Marse sa neprejavuje skleníkový efekt CO2 ? O skleníkovom efekte atmosféry rozhoduje hrúbka atmosféry a nie chemické zloženie atmosféry.
Je vedecky preukázané, že atmosféra Zeme stratí každú sekundu 3 kg vodíka a 50 g hélia.
Vďaka strate týchto ľahkých plynov je atmosféra Zeme tenšia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Vďaka strate týchto ľahkých plynov sa mení pomer plynov v atmosfére v prospech ťažkých plynov medzi ktorý patrí aj CO2. Nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme nieje príčina klimatických zmien, ale indikátorom klimatických zmien spôsobených družicami a kozmickým odpadom. Až sa Elonovi Muskovi podarí na obežné dráhy okolo Zeme rozmiestniť všetkých 12000 naplánovaných družíc, môžeme očakávať výrazné zrýchlenie klimatických zmien. Možno to ani dlho nepotrvá, až Vás Elon Musk presvedčí o tom že mám pravdu. Otázkou zostáva, či bude mať dnešná civilizácia ešte nejakú šancu na záchranu.
 


Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 1 357
 2. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS-SD podobný hlasu z Generálnej prokuratúry?? 780
 3. Rudolf Pado: Hyeny v plášťoch a anemická veda na prahu Matovičovho experimentu 202
 4. Mišo Šesták: Vražedné susedské spory v stredoveku 173
 5. Soňa Bulbeck: Absurdnosť antikoronavírusových opatrení v praxi... 157
 6. Pavel Macko: Dobrý krok, ale do cieľa je ešte ďaleko. 125
 7. Pavol Kopecny: Celoplošné testovanie podľa mňa nie je rozumné. 111
 8. Ján Rudolf: Ako sme obstarali milióny antigénových testov 111
 9. Simona Kyselicová: Ako sa (ne)dodržujú nariadenia počas cesty lietadlom 109
 10. Martin Greguš: Premiér Matovič vs Občan Greguš. Igor, hovorím ti NIE 77

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Bohm: Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?
 2. Ivan Čarnogurský: SYMBOL 1488 JE FAŠISTICKÝ SYMBOL
 3. Patrik Lenčéš: A čo na to Boh? Nebojte sa!
 4. Marian Vojtko: Čo to pápež povedal?
 5. Jan Vaněra: Navštívili sme Žarnovicu - 17.10.2020
 6. Marian Letko: Venované popieračom a sebcom
 7. Štefan Vidlár: 13. komnata
 8. Miriam Studeničová: Už nie slová, ale činy! Blíži sa k nám dianie v znamení kríža!
 9. ADRA Slovensko: Dobrovoľníctvo v Gruzínsku, kde čas plynie akosi pomalšie
 10. František Cudziš: Chytá vás, SME-tiari, panika?


Už ste čítali?